Hotel Arkáda*** náměstí Míru 466 378 81 Slavonice

Hotel Arkáda

Hotel Arkáda, je místo, které si oblíbíte Vy i Vaše děti. Máme co nabídnout zájemcům o historii, sportovcům i turistům. Překvapíme Vás také naší kuchyní. Navštivte Slavonice v Jižních Čechách a zamilujte se.

Pobyt v Hotelu Arkáda v historické budově přímo na hlavním náměstí je neobyčejným zážitkem i ideální základnou k vychutnání krás Slavonic a České Kanady. V našem hotelu oceníte symbiózu gotiky, renesance a baroka v budově z 16. století upravené pro potřeby dnešního náročného hosta.

Nejen hoteloví hosté si určitě pochutnají na tradiční jihočeské a rakouské kuchyni připravené výhradně z čerstvých surovin nejvyšší kvality v jedné z hotelových restaurací.

Děti si oblíbí dětský koutek, řidiči využijí hotelové parkoviště a všichni hoteloví hosté ocení služby celodenní recepce. A myslíme i na Vaše čtyřnohé mazlíčky, kteří mají vstup povolen.

Historie hotelu

Hotel Arkáda se nachází v samém centru městské památkové rezervace Slavonice a je provozován v historické budově zapsané v seznamu nemovitých kulturních památek.

Jde o pozdně gotický/ranně renesanční dům s dochovanou původní dispozicí postavený již ve 14. stol a upravovaný do dnešní podoby v letech 1520 – 1570 a koncem 17. stol. Vykazuje hodnotné historické konstrukční prvky – vertikální gotické zdivo, klenební systémy v přízemí, podloubí, architektonicky hodnotné průčelí s jediným barokním štítem na obou slavonických náměstích a se zbytky hodnotných fresek.

Je upraven pro potřeby náročného hotelového hosta, a to s respektem k původním dispozicím, stavebním postupům a materiálům. Nabízí hostům atmosféru měšťanského středověkého domu postaveného v tehdy mimořádně prosperujícím opevněném renesančním městě na křižovatce cest mezi významnými středisky českého království i habsburské monarchie.

Slavonice

Jen málo míst nabízí tak unikátní  památky uprostřed tak unikátní krajiny. Renesanci s nedotčenou přírodou za branami. Nostalgii a krásu historického města na pomezí Čech, Moravy a Dolních Rakous obklopeného drsnou scenérií České Kanady. To jsou Slavonice!

Město je klenotnicí  renesanční městské, sakrální i fortifikační architektury. Dva tucty měšťanských domů s jedinečnými sgrafity, freskami, klenbami a malovanými dřevěnými stropy jsou adeptem na zápis do seznamu UNESCO. Chodby pod náměstím jsou jedinečnou technickou památkou. Prvorepublikové opevnění hranic ČSR zase připomínkou naší nedávné historie.

Novinky

Plán akcí 2019

Nezapomeňte si zapsat do diáře, ať vám neuteče žádná akce. Kalendář akcí ZDE

Dárkové poukazy

Nevíte si rady co koupit blízkým, přátelům či obchodním partnerům? Darujte jim dárkový poukaz hotelu Arkáda! Můžete zvolit poukaz na pevnou...
Continue Reading

Naše gastronomie je postavená výhradně na čerstvých surovinách od místních dodavatelů. Z dochovaných svědectví víme, že v hotelu Arkáda se výborně vařilo již před válkou. Tato tradice nás zavazuje a věříme, že náš poctivý přístup naši zákazníci ocení.

Speciality pečlivě připravené týmem našich kuchařů servírujeme á la carte restauraci Monarchie, kde je možné vybírat ze široké nabídky pokrmů jihočeské a rakouské kuchyně. Kávu nebo dezert nabízíme v příjemné kavárně Republika s výhledem na kouzelné slavonické náměstí.

K našim pokrmům nabízíme pestrý výběr kvalitních vín moravské a rakouské produkce.

Připravíme pro Vás jakoukoliv rodinnou nebo firemní oslavu přesně dle Vašeho přání.

Menu 2018

 

Hotel Arkáda poskytuje ideální zázemí pro pořádání nejrůznější firemních a společenských akcí. Můžete využít moderní konferenční prostory s kapacitou až 100 účastníků vybavené nejmodernějším technickým vybavením vzdálené 2 minuty chůze, nebo menší privátní salónky pro 10 až 20 lidí přímo v prostorách hotelu.


Více informací

Nevíte si rady co koupit blízkým, přátelům či obchodním partnerům? Darujte jim dárkový poukaz hotelu Arkáda!

Můžete zvolit poukaz na pevnou částku nebo na konkrétní službu a zajistit tak zážitek v nezapomenutelných prostorách hotelu z 16. století. Výše poukazu závisí na Vašem přání a poukaz je platný 1 rok od data prodeje. Stačí napsat e-mail, my Vám objednávku potvrdíme a po úhradě poukaz zašleme přímo domů nebo rovnou na adresu obdarovaného. Může být také zaslán jako PDF ke stažení.

Poukazy zakoupíte na HotelArkada@email.cz
nebo telefonicky na 601 395 139.

Galerie

Tipy na výlety

Jindřichův Hradec

Od 14. stol. patřil Jindřichův Hradec mezi největší kulturní a hospodářská centra českého království. Rozvíjel se od přemyslovského hradiště na přelomu 9. a 10. století. Od...
Continue Reading

Graselovy stezky

Vydejte se nedotčenou přírodou po místech zločinů a úkrytů pověstného loupežníka „grázla“ Johanna Georga Grasela (nar. 1790 v Nových Syrovicích u Třebíče, oběšen 1818 ve...
Continue Reading

Ohlasy hostů